Pátek
24. září 2021 
Víno a destiláty (17. 5. - 20. 5. 2005 Praha Holešovice)
MENU
Akce Akce
Aktuality Aktuality
Charakteristika odrůd Charakteristika odrůd
Diskuse Diskuse
Historie vinařství Historie vinařství
Kategorie vín Kategorie vín
Legislativa Legislativa
Monitoring tisku Monitoring tisku
Technologie výroby Technologie výroby
Vinařská kuchařka Vinařská kuchařka
Vinařské oblasti Vinařské oblasti
Víno a ... Víno a ...
Víno od A do Z Víno od A do Z
Víno ve světě Víno ve světě
CITÁT
Víno je mezi nápoji nejušlechtilejší, mezi léky nejchutnější, mezi pokrmy nejpříjemnější.

Plutarchos
PARTNER SERVERU
PARTNER SERVERU:

Českomoravská
vinohradnická
a vinařská unie

V úterý 5. března se uskuteční v 13:30 vinařská debata na vlnách Českého rozhlasu Brno
(Aktuality, 05. 03. 2002)

„Rakousko – země vína“ – to je heslo rakouské marketingové strategie během letošního veletrhu VINEX. Zástupci jejich Vinařského fondu si skutečně dali záležet a tak budete mít možnost se v první polovině března účastnit množství akcí s oeno-gastronomickou tématikou. Rakousko bude v několika brněnských restauračních zařízeních prezentováno nejenom jako země vína, ale i země gastronomie.

No a protože se v současné době diskutuje o tzv. Fenclově třesku, tj. zdvojnásobení ploch vinic v určitém časovém horizontu, redaktoři Českého rozhlasu Brno iniciovali debatu na vinařské téma. Protagonisty v diskuzi v úterý 5. 3. 2002 v 13:30 hod. budou zástupci naší i rakouské strany, tj. za české a moravské vinaře tajemník Českomoravské vinohradnické a vinařské unie Ing. Martin Půček a rakouské vinaře bude zastupovat pan Milan Ballík, jednatel Centra českého vinařství v Praze a propagátor českých vín na našich ambasádách nejen v evropských metropolích, ale i v zámoří.

Mnohým je s podivem, jak je možné, že jedna osoba může být placena za propagaci českých vín v zahraničí (a tedy i ve Vídni) a zároveň za propagaci rakouských vín u nás. Snad úterní rozhlasová beseda přispěje k odhalení toho proč Rakušané delegovali zrovna pana Ballíka, dlouholetého propagátora českých vín.

Hlavním tématem však budou bezesporu aktuální vztahy českého a rakouského vinařství a formy možných spoluprací před, během i po vstupu Česka do EU.

Autor: Ing. Richard Stávek
vytisknout
zaslat e-mailem
© Copyright 2002-3 ACTIVEMEDIA s.r.o., ISSN 1213-7111
provozovatel serveru a kontakty