Středa
23. června 2021 
Víno a destiláty (17. 5. - 20. 5. 2005 Praha Holešovice)
MENU
Akce Akce
Aktuality Aktuality
Charakteristika odrůd Charakteristika odrůd
Diskuse Diskuse
Historie vinařství Historie vinařství
Kategorie vín Kategorie vín
Legislativa Legislativa
Monitoring tisku Monitoring tisku
Technologie výroby Technologie výroby
Vinařská kuchařka Vinařská kuchařka
Vinařské oblasti Vinařské oblasti
Víno a ... Víno a ...
Víno od A do Z Víno od A do Z
Víno ve světě Víno ve světě
CITÁT
Dobrému vínu není třeba vývěsního štítu.

francouzské přísloví
PARTNER SERVERU
PARTNER SERVERU:

Českomoravská
vinohradnická
a vinařská unie

Italští výrobci nabízí prodej vína před lahvováním
(Aktuality, 30. 07. 2002)

Možnost nákupu vína en primeur, to znamená před nalahvováním, se v Itálii stále více rozšiřuje. Výrobci informovali o nebývalém zájmu prodeje vína z právě proběhnutých sklizní.

Tento způsob prodeje není tak důmyslný jako ve francouzském Bordeaux, konzumenti však přikládají nákupu vína před nalahvováním pozitivní význam. Spotřebitel k takovému vínu obdrží certifikát o vlastnictví se zárukou jištěnou bankovním ústavem. Někteří výrobci vydávají certifikáty pouze přes banku, jiní prodávají přes vinotéky nebo pracují s maloobchodníky, jejichž činnost je opět garantována bankou.

Reakce producentů na nápad prodávat víno předem byla velkolepá, ale konzumenti potřebují delší čas na osvojení si této možnosti. Italští obchodníci s vínem uvádí, že zájem výrobců ze strany nabídky neustále narůstá, ale spotřebitelé nejsou ještě s tímto způsobem prodeje úplně ztotožněni.

Někteří ze známých italských výrobců vína se však také nesžili s myšlenkou prodeje vína předem. A to z několika důvodů – pociťují, že se nejedná o dostatečně vyspělý trh a budoucnost vkládají do založených vztahů se svými konzumenty, které nechtějí narušit.

Zvláštností trhu s italskými víny en primeur je ta, že se nejedná přímo o nákup vína předem. Možnost najít z předchozí sklizně víno k prodeji je téměř nepravděpodobná. Je to způsobeno tím, že nejlepší italská vína zrají po dobu čtyř nebo pěti let v sudech. Až poté jsou uvolněna z výroby a distribuována na trh.

Autor: vaše redakce
vytisknout
zaslat e-mailem
© Copyright 2002-3 ACTIVEMEDIA s.r.o., ISSN 1213-7111
provozovatel serveru a kontakty